• Yeni Sipariş İptali,

Kullanıcı, vermiş olduğu siparişi, siparişin kargoya verilmesi zamanına kadar iptal etme hakkına sahiptir. Öğlen saat 12.00 ’a kadar verilen siparişler SANTEK tarafından aynı gün saat 14.00 itibariyle kargoya verilecek olup, öğlen 12.00’a kadar verilen siparişlerin iptali, aynı gün saat 14.00’dan önce yapılmak şartıyla mümkündür. Öğlen saat 12.00’dan sonra verilen siparişler ise ertesi gün saat 14.00’da kargoya verilecektir. Öğlen saat 12.00’dan sonra verilen siparişlerin ertesi gün saat 14.00’a kadar iptali mümkündür. Cuma günü 12.00’dan sonra verilen siparişler pazartesi günü saat 14.00′ da kargoya verileceğinden, bu siparişlerin iptali pazartesi günü saat 14.00’dan önce yapılmış olmalıdır. Siparişler, kullanıcı tarafından işbu maddede belirtilen süre zarfında gönderilmek şartıyla SANTEK ’e sitenin Ana Sayfa Kısmında yer alan İptal Formununun (açıklama kısmında İptal sebebinin- yanlış sipariş, Ürün yada ödeme tipi değişikliği vb belirtilmesi zorunludur) doldurulması suretiyle iptal e-mailinin gönderilmesi ve gönderilen iptal e-mailinin SANTEK tarafından  onaylanması ve sözkonusu iptalin kabul edildiğine dair onay e-mailinin kullanıcıya gönderilmesiyle iptal edilmiş sayılacaktır.

  • Ürün İade Şartları,
    • Ürün Teslim Sonrası İade

Kullanıcı, siteden sipariş edip, kendisine kargo aracılığıyla teslim edilen ürünleri, ambalajı açılmamış ve hasar görmemiş olması şartıyla, kendisine teslimin tarihinden itibaren 14 (ondört) gün içerisinde iade etme hakkına sahiptir. Ürünün iade alınabilmesi için ürünün teslim edildiği tarihten itibaren 14 gün içerisinde iade etme talebi ve iade etme sebebine ilişkin e-mailinin SANTEK ’e gönderilmesi ve gönderilen iptal e-mailinin SANTEK tarafından onaylanmasına müteakip ürününün kargo masrafı SANTEK’e ait olmak üzere, kargoya verilmesi gerekir. Santek’e iade şartları doğrultusunda gönderilen ürün yada ürünler kesinlikle deforme olmamalı, açılmamalı, ürün yada ürünlere ait aksesuarlar, kutu ve ambalajlar zarar görmemiş bir şekilde orijinal hali ile iade formu doldurularak faturası ile birlikte teslimatı yapan anlaşmalı kargo firması ile SANTEK ’e gönderilmelidir.

  • Ürün Teslim Sırasında İade

Kullanıcı, ürününün yetkili kargo şirketi tarafından teslimi sırasında ürünü kontrol etmek zorundadır. Kontrol esnasında üründe her hangi bir hasar tespit edilmesi durumunda, kullanıcı görevliye tutanak tutturup ürün iade hakkına sahiptir. Satın alınan ürünün hatalı olması ya da sevkiyat sırasında herhangi bir hasar olmuş olduğu tespit edilmiş ise kargo ücreti Santek tarafından karşılanarak ürün değişimi en kısa içinde yapılacaktır.
       

  •   Ödeme İadesi

        Banka yoluyla, havale/eft ödeme yapılmak suretiyle satın alınan ürünlerin İptal/İadesinin onaylandıktan sonra 7 (yedi) iş günü içerisinde kullanıcının belirttiği hesap numarasına ödeme iadesi yapılacaktır. Ödeme iadesi, iptal/iadenin tamamen yada kısmen yapılmasına göre kullanıcının hesabına yapılacaktır.
      Kredi kartı ile verilen  siparişlerde de aynı uygulama yapılacaktır.