KOLLOİDAL KÜKÜRT

Kolloidal Kükürt, keratolitik etkisiyle cilddeki akneli bölgeyi kurutup soyarak cilt yüzeyinden uzaklaştırır. Antienflamatuar özelliği ile aknenin neden olduğu iltihabı azaltır. Antiseptik ve antibakteriyel özelliğiyle ise yüzeysel enfeksiyonları etkisiz hale getirir. Yağlanmayı ortadan kaldırarak gözeneklerin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olur. Kükürtün deri hastalıklarının tedavisinde yarattığı mucize, eski Yunan ve Mısır tarih almanaklarında sıkça yer almıştır. Özellikle kaşıntıya sebep olan egzema, sedef, uyuz gibi deri hastalıklarında yarattığı şifadan da çokça bahsedilmiştir.

Neden Kolloidal Kükürt?

  • Kolloidal kükürt ince ve yoğun yapısıyla cildi bir tül gibi sarar ve cilde nüfus eder. Bu sayede etkisi daha hızlı olur, daha çabuk sonuç alınmasını sağlar.
  • Keratolitik ajanlar yüzeysel cilt enfeksiyonlarında tedaviye yardımcı olur. Yüzyıllardır sorunlu ciltlerin doğal çaresi olan kükürt, özellikle akne, seboreik dermatit, aşırı sebum, uyuz ve dermatomikozlarda etkilidir.
  • Seboreik dermatit rahatsızlığına sahip kaşıntılı ciltlerde rahatlama sağlayıp, ölü hücrelerin pul pul dökülmesini kolaylaştırır.
  • Akneye neden olan bakterilere karşı kurutucu, antibakteriyel ve antiseptik etki gösterir.
  • Sivilce izlerinin sebep olduğu hiperpigmentasyonu azaltarak ciltteki siyah/beyaz noktaların yok olmasını sağlar. Leke kalıntılarının gözeneklerden temizlenmesine yardımcı olur.
  • Kepek gibi mikrobiyal kafa derisi problemlerinde başvurulacak en doğal maddelerin başında gelir.